ОД КОМПАНИИТЕ 06.07.2020
👁 Прочитано:16.04.2021,
ПРЕЗЕНТИРАНИ ПРОБЛЕМИТЕ И БАРАЊАТА НА ДОМАШНИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА ГРАДЕЖНИ МАТЕРИЈАЛИ
Претставници на Здружението на градежништвото, индустријата на градежни материјали и неметали одржаа виртуелна работна средба со претставници од Министерството за економија, на која се дискутираше за проблемите со кои се соочуваат домашните производи...
15.04.2021,
Вицепремиерот Битиќи на средба со Управниот одбор на Стопанска комора на Северна Македонија: Четирите пакети економски мерки реализирани со 87% успешност, а во тек е реализација на значајни активности иницирани од бизнис-заедницата
На денешната онлајн седница на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија, на која се дискутираше за моменталните состојби на економијата во земјата, присуствуваше г-дин Фатмир Битиќи, заменик на претседателот на Владата, задолжен за...
10.04.2021,
Со донација од Еуромакс ресорцес Струмичката болница ги подобри условите на Инфективниот оддел за хоспитализација на болните од Ковид 19
ЈЗУ Општа болница – Струмица го опреми Инфективниот оддел со 25 нови болнички кревети со механизам и 25 сетови кислородни протокомери, донација по повод Светскиот ден на здравјето, а наменети за хоспитализација на болните од Ковид-19. Со новата опрем...
07.04.2021,
180 години NBG и 21 успешна година на Стопанска банка АД Скопје заедно со NBG
Националната банка на Грција (NBG) на 30-ти март одбележа 180 години постоење.Во својата изјава генералениот извршен директор на NBG Групацијата, Павлос Милонас, рече: „ Многу сме горди на нашата историја и на улогата што NBG ја има во развојот на ек...
30.03.2021,
Машините на Микросам инсталирани во најголемиот Амерички Институт за Авионски Истражувања
 Микросам деновиве заврши со инсталација и прием на најнова специјално дизајнирана машина за преработка на современи композити во Националниот Институт за истражување на воздухопловството (NIAR) на Државниот Универзитет во Вичита – САД.Лоцирана во Пр...
23.03.2021,
БЕСПЛАТНА ОБУКА ЗА ЕЛЕКТРИЧАРИ И МЕХАНИЧАРИ ВО ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ НА РУДНИК САСА
Во согласност со својата стратешка определба за континуирано вложување во областите кои се значајни за просперитетот на локалната заедница, како и во ресурсите кои обезбедуваат продолжување на работниот век на најголемиот рудник за олово и цинк во зе...
23.03.2021,
Пивара Скопје го одбележува Светскиот ден на водата 2021
Пивара Скопје и оваа година традиционално се приклучи кон глобалното одбележување на 22. Март – Светскиот ден на водата (#WorldWaterDay).„Овогодинешното одбележување го посветуваме на вредноста на водата како еден од најзначајните природни ресурси. П...
18.03.2021,
18. Март – Светскиот ден на рециклирањето
По повод 18 Март – Светскиот ден на рециклирањето, компанијата „Пакомак“ информира дека интересот за рециклирање во нашата земја е во постојан пораст. За правилно да се рециклира потребно е отпадот да се сортира пред да се фрли, да се научи што се ре...
05.03.2021,
ФОНД ЗА ИНОВАЦИИ И ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОЈ (ФИТР) – НАГРАДА ЗА УСПЕШНА СОРАБОТКА ПРИ ЗАЕДНИЧКА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРОЕКТИ
Стопанската комора на Северна Македонија на својот веб-сајт ги претставува компаниите и лицата на кои, со одлука на Управниот одбор, им додели награди и специјални признанија за 2020 година, по повод одбележувањето на 99-годишнината од коморското орг...
04.03.2021,
„ХАЛКБАНКА“ АД – СПЕЦИЈАЛНО ПРИЗНАНИЕ ЗА КОМПАНИЈАТА СО НАЈГОЛЕМ БРОЈ УЧЕСНИЦИ НА ЕДУКАТИВНИТЕ НАСТАНИ ВО СТОПАНСКАТА КОМОРА НА МАКЕДОНИЈА ВО 2020 ГОДИНА
Стопанската комора на Северна Македонија на својот веб-сајт ги претставува компаниите и лицата на кои, со одлука на Управниот одбор, им додели награди и специјални признанија за 2020 година, по повод одбележувањето на 99-годишнината од коморското орг...
<<  <  1    >  >> 


Контакт лице: д-р Јелисавета Георгиева-Јовевска
потпретседател на Стопанската комора на Северна Македонија
Телефон: ++ 389 2 3244031
Факс: ++ 389 2 3244088
Е-адреса: jelisaveta@mchamber.mk
Контакт центар: (02) 15015